Katram cilvēkam, kurš intelektuāli un tikumiski pārspēj citus, gribot negribot ir jāatbild par pārējiem. /Ž. Verns/

Jaunākie ziņojumi | Mani ziņojumi | Foruma noteikumi

Endviju salāti ar liesu šķinķi


Gabora
					Poste: 571
Gabora (on-line)
Publicēts: 19.02.2009 22:35 | Atbildēt, citējot šo komentāru
19/02/2009 22:35:07 - Rakstīja :

4 personām

SASTĀVDAĻAS

300g endviju vai escarole lapu - 1 D v.

40g extra virgin olīvu eļļa - 4 T v.

210g liess kūpināts c/g šķinķis - 3 Olbv. v.

60g baltmaizes vai saldskābmaizes kubiņi - 2 L v.

1 maza, sīki sakapāta ķiploka daiviņa

15ml/1ēdk. sarkanvīna etiķa

10ml/2tk Dižonas sinepju

sāls un svaigi malti pipari

PAGATAVOŠANA

1. salātu lapas nomazgā un centrifūgā nosusina. saplucina gabalos un liek salātu bļodā.

2. Nepiedegošā pannā uz vidēji lielas uguns uzkarsē pusi eļļas daudzuma, liek tajā šķinķa gabaliņus. palaikam apmaisot, cep uz mazas uguns, kamēr tie apbrūnējuši. Gaļu izņem  ārā no pannas un novieto atsevišķā traukā.

3. Pannā ar atlikušo olīvu eļļu samaisa sasmalcināto ķiploku, sarkanvīna etiķi, sinepes un kuļot karsē maisījumu, kamēr tas sasilst. pēc garšas pieber sāli un piparus, pēc tam mērci pārlej salātu lapām un pārkaisa ar ceptā šķinķa gabaliņiem.

4. Maizes kubiņus apbrūnina cepeškrāsnī un pārkaisa salātiem.

 

VARIANTS

Salātos, kas gatavoti zemnieku gaumē, endviju salātus var aizstāt ar pieneņu lapām - tos pārkaisa vēl ar sakapātu cieti vārītu ola + 1 Olvbv. v.

 


Gabora
					Poste: 571
Gabora (on-line)
Publicēts: 19.02.2009 22:38 | Atbildēt, citējot šo komentāru
19/02/2009 22:38:44 - Rakstīja :

Endviju salāti - šie salāti pieder cigoriņu dzimtai. Krokainajām lapām ir tīra, rūgtena garša, kas labi sader ar saldāku salātu, piem., jaunu spinātu lapām.

Escarole salāti - spēcīgi, zaļu lapu salāti ar endviju un cigoriņu salātiem rūgtenu garšu. Vislabākie šie salāti ir ziemas mēnešos, un tos parasti pasniedz ar saldu mērci.


crearting
					Poste: 246
crearting (on-line)
Publicēts: 20.02.2009 00:07 | Atbildēt, citējot šo komentāru
20/02/2009 00:07:00 - Rakstīja :
Super! It seviski ta ideja ka izmantot pienenes! Es te pat saku meklet informaciju par daba atrodamajiem zalumiem ko var est. Nekad to neesmu darijusi, bet nu briestu un gaidu pirmas pienenu un natru lapas! VITAMINI! Man te netalu aug ari meza kiploki, it ka jau aizsargajams, bet es jau ta saudzigi...
Jautajums- to merci lej virsu siltu?

Gabora
					Poste: 571
Gabora (on-line)
Publicēts: 20.02.2009 15:48 | Atbildēt, citējot šo komentāru
20/02/2009 15:48:59 - crearting Rakstīja :
Super! It seviski ta ideja ka izmantot pienenes! Es te pat saku meklet informaciju par daba atrodamajiem zalumiem ko var est. Nekad to neesmu darijusi, bet nu briestu un gaidu pirmas pienenu un natru ...
Jā, siltu.


Izsaki savu viedokli


Lai pievienotu emocijikonu, noklikšķiniet uz tās